Jak to się zaczęło…

– A wiesz, że można uwarzyć sobie piwo w domu?
– Pewnie! Nawet mam gdzieś w piwnicy cały sprzęt.

I tak to się zaczęło. Najpierw Cina w przypływie fantazji nabył zestaw do produkcji piwa domowego wraz z ekstraktem, a później, po kilku latach, Toomooś zadał to kluczowe pytanie. W międzyczasie były regularne spotkania podczas studiów w którymś z akademików, później dłuższa przerwa i kontakty raczej sporadyczne. Jednak to pytanie ustawiło naszą najbliższą przyszłość.
Ekstrakt zakupiony wraz z zestawem przeterminował się znacznie, więc na pierwsze domowe warzenie uzupełniliśmy asortyment i… zagotowaliśmy pierwszy gar wody. A kiedy po kilku tygodniach otwieraliśmy pierwsze NASZE piwo przekonywaliśmy się wzajemnie, że jest pyszne 

Wydarzeń zabawnych i niezapomnianych było co niemiara. Piwo, które skończyło jako płukanka do włosów, taczkowe chłodzenie pierwszych warek, pierwsze kwasy i granaty. Najważniejsze jednak jest to, że mieliśmy i nadal mamy wielką frajdę z tego, co robimy.

Jak to się zaczęło...
Jak to się zaczęło…

Zapraszamy Was do zapoznania się z naszymi pomysłami na piwo.
Świat piw fascynuje i wciąga. Jego różnorodność jest zaskakująca i niewyczerpana. Podróż przez ten świat może być pochłaniającą bez reszty przygodą i nie chodzi tylko o degustowanie, ale także o zgłębianie wiedzy na temat piwa, jego historii, procesu tworzenia receptur i warzenia.
W Browarze Karczewskim uważamy, że dobre piwo, skomponowane z odpowiednim jedzeniem, poszerza horyzonty smakowe. Dlatego proponujemy wraz z naszymi przyjaciółmi potrawy specjalnie dopasowane do aromatów i smaków piw od BK. Zapraszamy do wspólnej, kulinarnej podróży.